Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 kwiecień 2018

Po pierwszych finałach

Za nami pierwsze mecze decydujące o końcowej klasyfikacji sezonu. W rywalizacji finałowej bój toczą broniący tytułu, dziesięciokrotni mistrzowie ligi – Allblack oraz KS Pawłów, który ma na swoim koncie jeden triumf w Brzeskiej Lidze Koszykówki.
Od początku pierwszego meczu finałowego przewagę osiągnął KS Pawłów i do końca meczu nie oddał prowadzenia. Ważne jednak było to, by wygrać jak najwyżej i mieć odpowiednią zaliczkę przed rewanżem. Były momenty, że KS Pawłów miał przewagę bliską 20 „oczek”, ale Allblack walczyło o zniwelowanie jej i to im się udało. Mecz zakończył się wynikiem 66:54, co oznacza że w rewanżu jeszcze wiele się może zdażyć.
O miejsca 3-5, systemem każdy z każdym, rywalizują Grabarze, Cotywieszowbasketgraniu i Poczta Polska. W pierwszym meczu CTWOWBG zagrali z Pocztowcami i byli faworytem meczu. Przez długi czas gra układała się po ich myśli, bowiem prowadzili nawet różnicą 16 punktów. W końcówce jednak zagrali dramatycznie, przewaga stopniowo topniała, na 1,6 sekundy przed końcem mieli jeszcze 1 punkt przewagi i byli w posiadaniu piłki, ale strata i faul rywala przy rzucie za 3 punkty dały wygraną 55:53 Poczcie, która tym samym zwyciężyła po raz pierwszy w sezonie.
W drugim meczu tej grupy zmęczeni Pocztowcy nie mogli już nawiązać walki z Grabarzami i przegrali 57:86. O końcowej klasyfikacji w tej grupie zadecyduje ostatni mecz Grabarze – Cotywieszowbasketgraniu.

Gracz kolejki: Adam Adamczyk (Grabarze)
Piątka kolejki: Adam Adamczyk (Grabarze), Tomasz Pieszyński (Allblack), Bartosz Wańczyk (Grabarze), Krzysztof Kalinowski (Poczta), Michał Binek (KS Pawłów)

Pokaż wiadomości

Reklama: